سال 1401-2022

چطور یک میز تلویزیون مدرن و شیک خریداری کنیم؟ راهنمای خرید میز تلویزیون مدرن

بهترین میز تلویزیون دیواری برای منزل کدام است؟

اصلا ما باید به دنبال میز تلویزیون دیواری باشیم یا پایه دار؟

در این مطلب قرار است به این موضوع بپردازیم که اولا چه مدل میز تلویزیون برای منزل ما مناسب است و همچینن باهم ببینیم که میز تلویزیون دیواری برای چه چیدمانی مناسب تر می باشد و در نهایت ۲۰ مدل از جدیدترین میز تلویزیون دیواری ساده و مدرن را به همراه لینک خرید به شما معرفی کنیم.

میز تلویزیون متناسب با چیدمان نشیمن

تلویزیون معمولا در محل نشیمن خانه قرار می‌گیرد و از آنجایی که مبلمان نشیمن شما بیشترین تاثیر را در دکوراسیون آن قسمت از خانه دارد، پس بهتر است که میز تلویزیون شما با مبلمان نشیمن شما هماهنگی داشته باشد.

اگر خانه شما کوچک است و به گونه‌ای نیست که شما یک چیدمان بخصوص برای نشیمن داشته باشید، بازهم بهتر است به سبک همان یک دست مبل در خانه نگاه کنید، اگر مبلمان شما استیل است، پس بهتر است میز تلویزیون شما هم در آن سبک باشد، یک میز تلویزیون مدرن و خلاقانه به یک خانه سلطنی مسلما نمی‌آید.

اما از طرفی اگر مبلمان و چیدمان منزل شما حالت اسپرت و مدرن دارد می‌توانید از میزهای تلویزیون مدرن، بخصوص میزهای تلویزیون دیواری استفاده کنید.

 

آیا میز تلویزیون دیواری برای ما مناسب است؟

میزهای تلویزیون دیواری معمولا در دسته میزهای تلویزیون مدرن و امروزی قرار می‌گیرند و در خانه‌های با سبک کلاسیک یا قدیمی، میزهای تلویزیون دیواری کمتر به چشم می‌خورند.

اما جدای از سبک خانه، میزهای تلویزیون دیواری مدرن برای خانه هایی که ابعاد کوچکتری دارند و از طرفی چیدمان آنها مدرن است بسیار مناسب هستند، در واقع به جای اینکه فضایی از کف خانه اشغال شود، فضایی از دیوار اشغال می شود و به این شکل در کف خانه فضای بیشتری برای چیدمان مبلمان وجود دارد و این یکی از مزایای میز تلویزیون دیواری است.

چطور یک میز تلویزیون مدرن و شیک خریداری کنیم؟ راهنمای خرید میز تلویزیون مدرن

آشنایی با انواع میز تلویزیون

۱- میز تلویزیون مدرن و ساده

این مدل میزهای تلویزیون معمولا طراحی ساده و مدرنی دارند و برای خانه هایی که دکورهای امروزی و غیر کلاسیک دارند مناسب هستند و باید دقت کنید که این هماهنگی در رنگ مبلمان و سبک چیدمان منزل شما وجود داشته باشد.

۲-میز تلویزیون چوبی و ام دی اف

میزهای تلویزیون چوبی معمولا با بیشتر دکورهای منزل سازگاری دارند، به شرطی که در منزل خود از طرح چوب استفاده کرده باشید، مثلا وقتی مبلمان شما و یا پارکت کف خانه در طرح چوب هستند، مسلما زیباست که از میز تلویزیون چوبی در طرح چوب های به کار رفته در منزل استفاده کنید.

۳- میز تلویزیون دیواری

همانطور که پیشتر اشاره شد، اگر فضای منزل شما کوچک است بهترین گزینه برای شما میز تلویزیون دیواری است که فضایی از کف خانه اشغال نمی‌کند و موجب باز تر بودن فضای خانه و چیدمان بهتر مبلمان می‌شود، برای استفاده از میز تلویزیون دیواری بهتر است که چیدمان منزل شما حالت امروزی و کمی مدرن داشته باشد.

 

انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون

در اغلب خانه ها مناسب ترین مکان برای قرار دادن تلویزیون اتاق نشیمن است. این اتاق مکانی برای وقت گذرانی، تماشای سریال های مورد علاقه، تماشای اخبار و بازی های ویدیویی است. گرچه فاکتورهای زیادی مانند شکل ظاهری یا جنس  در انتخاب یک میز تلویزیون مناسب وجود دارد اما تنها فاکتوری که قبل از خرید حتما باید به آن دقت کرد سایز است. بل از خرید میز تلویزیون به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر میز تلویزیون دلخواهتان را پیدا کردید و از نظر رنگ و طرح و حتی تناسب اندازه با محیط خانه یکی بود، در خرید آن کمی تعلل کنید تا از مناسب بودن سایز میز تلویزیون با خود تلویزیون هم مطمئن شوید.

 

اندازه گیری صحیح تلویزیون

برای اندازه گیری عرض واقعی تلویزیون کافی است متر را از سمت چپ بر رو قسمت خارجی قاب تلویزیون بگذارید و تا انتهای سمت راست ببرید. عدد به دست آمده عرض واقعی تلویزیون شما است. قدم بعدی انتخاب ارتفاع مناسب برای قرار گیری تلویزیون است. محققین می گویند بهترین مدل برای تعییر ارتفاع این است که خط دید شما در وسط صفحه تلویزیون باشد. رعایت این فاصله نه تنها تجربه تماشای تلویزیون را لذت بخش تر می کند بلکه در طولانی مدت آسیب کمتری به چشم های شما خواهد زد. برای اندازه گیری ارتفاع باید یک متر بردارید و سر آن را بر روی زمین قرار دهید بر روی مبل روبروی تلویزیون بنشینید و متر را تا خط فرضی چشم های خود بکشید. عدد به دست آمده باید تا قسمت وسطی و مرکزی تلویزیون شما بیاید.

https://kharidyaar.ir/4537/%d9%85%db%8c%d8%b2-%d8%aa%d9%84%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c/

 

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا