دکوراسیون و منزلسبک زندگی

سبک روستیک در طراحی منزل


امروزه انواع سبک های دکوراسیون داخلی دستخوش تغییرات زیادی بوده است و دکوراتورها توانسته اند در هر سبک برای هر سلیقه ای، انتظارات مردم را برآورده نمایند. از این سبک های زیبا در دکوراسیون داخلی می توان سبک دکوراسیون فرانسوی، سبک دکوراسیون ساحلی و … را نام برد که هر کدام از جذابیت های ظاهری خاصی برخوردار می باشند.

یکی از زیباترین سبک هایی که شاید بتوان در مورد آن مثال زد به سبک روستیک باز می گردد. این سبک نشان دهنده بافت روستایی بوده که می توانید در شهرها هم از آن بهره ببرید.

در نگاه اول متوجه خواهید شد، در سبک که با نام روستایی از آن یاد می شود، تمامی عواملی که وجود دارد به صورت طبیعی مورد استفاده قرار دارد. هیچ نوع عناصری برای ساخت را نباید از حالت طبیعی خارج کنید. یکی از بهترین و مهم ترین عناصر زیبای درون ساخت این سبک را می توان به کاربرد چوب نسبت داد. چنین سبکی به تنهایی برای منزل شما کاربرد ندارد، حتی می توانید از آن هم در داخل محلی که در آن کار می کنید، برای تغییرات مثبت بهره ببرید.

ماده اولیه در طراحی سبک روستیک چیست؟

در واقع یکی از بهترین عناصر برای طراحی چنین سبکی را می توان به ترکیب چوب در کنار سنگ نسبت داد. شما باید هر آنچه که در درون منزل خود مورد استفاده قرار می دهید از میز تا دکور مربوط به آشپزخانه را با کمک این سبک و چوب تغییر دهید. امروزه علاوه بر فضای داخلی و خارجی یک خانه، در طراحی شرکت ها، تفرجگاه ها و حتی رستوران ها از آن بهره می برند. برای چند ساعت دوری از فضای پرتلاطم شهرها می تواند حس خوبی را القا کند.

این طراحی بخصوص برای آلاچیق ها در جهت جذب مشتری کاربرد فراوانی دارد. سنگ ها نباید از حالت اصلی خود خارج شوند، یعنی هیچ نوع برشی بر روی آنها نباید اتفاق افتد. هر روشی که از حالت طبیعی آنها را خارج نماید، مورد تأیید نیست. البته برخی از افراد دوست ندارند تا تمام مواد اولیه خود را از چوب و سنگ تهیه کنند. در این شرایط هیچ اجباری وجود ندارد. به نوعی می توان سبک ها را با یکدیگر ترکیب نمود.

سبک روستیک در طراحی منزل

طراحی داخلی در سبک روستیک

با توجه به حضور چوب در جای جای منزل شما، نیاز است تا از تاریک بودن فضا به نحوی بکاهید. یکی از روش های توصیه شده را بهره بردن از ترکیب انواع رنگ های گرم می دانند. این رنگ ها عبارتند از رنگ نارنجی، کرم، قرمز و… سعی کنید بیشتر از رنگ هایی بهره ببرید که در نهایت بتواند آرامش را برای شما به همراه داشته باشد.نقش رنگها در دکوراسیون منزل از تاثیر بسیار زیادی در زیبایی منزل خواهد داشت.

اگر منزل شما فضای راهرویی دارد، حتما از گلیم، جاجیم یا حتی حصیر به عنوان نماد های با بافت طبیعی بهره ببرید. فرش موجود در وسط سالن خود را تا حد امکان از نوع فرش دستی انتخاب نمایید. برای حمام و شستشو بهتر است تا جهت طبیعی بودن از وسایل مسی یا قدیمی همانند تاس استفاده کنید.

بزرگ ترین نقطه عطف در سبک روستیک را باید  به حضور یک شومینه هیزمی نسبت داد. بوی چوب نیم سوخته ای که البته با وجود دود کش تا حدودی در فضای منزل شما پراکنده می شود و همچنین شعله های آتش خصوصاً در زمان تاریکی لذتی وصف ناپذیر دارد.

سعی کنید تا شیرآلات مربوط به فضای داخلی خود را از نوع قدیمی یعنی برنزی انتخاب نمایید. صندلی که در داخل فضای آشپزخانه پیش از پیشخوان می گذارید از کنده های بریده شده درخت باشد.l

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا